Міністерство культури України

Конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка
 
 
 
   

Усі минаються - Шевченко не минеться.
Зійдуть у безвість відчай і жалі.
Та поряд буде те велике серце
І десь там ми - невидимо малі.

А.Савченко

23 березня 2015 року у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» до Всесвітнього дня поезії відбувся VIII конкурс читців поезії Кобзаря. Писар Богдан Володимирович, генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», у привітальному слові побажав учасникам творчого натхнення, перемоги і акцентував увагу на важливості конкурсу, що інтегрується в інші не менш масштабні обласні та всеукраїнські заходи.

Старшокласники Черкащини читали вірші так званого «переяславського циклу», які Тарас Шевченко написав 170 років тому. У березні 1845 року Тарас Григорович отримав звання художника і квиток для подорожі в Україну. До осені мандрував Київщиною, Чернігівщиною, Полтавщиною: за дорученням Київської археографічної комісії змальовував пам’ятки історії, архітектури, природи.

 

Учасники конкурсу

Клименко Марина проникливо виконує конкурсний твір

 

Восени в Переяславі і у селі В’юнищах Шевченко пише найкращі свої твори: поеми «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», вірші «Холодний Яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар’яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа» та ін. До обов’язкового читання одинадцять учасників обрали уривок з поеми «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє», троє – поезію «Холодний Яр». Ці поетичні шедеври і сьогодні сучасні та актуальні.

Старшокласники шкіл області із Звенигородського, Золотоніського, Катеринопільського, Христинівського, Тальнівського, Городищенського, Жашківського, Уманського, Смілянського районів натхненно читали поетичні твори Кобзаря, довівши свій високий рівень підготовки. Всі діти були достойні звання переможця. В цей день кожен конкурсант проявив креативний підхід до свого виступу, показав свій творчий індивідуалізм. Особливо глядачі відмітили виступ Віталія Волошина, учня Голов’ятинського НВК зі Смілянщини, який вразив усіх, прочитавши «Заповіт» кількома мовами світу.

Дев’ятикласниця Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату Клименко Марина аж світилася, читаючи уривок із поеми «І мертвим, і живим…» і поезію «Минають дні, минають ночі…». Вона виборола третє місце серед читців, отримавши в подарунок стереонавушники.  

Коваль Інна, десятикласниця Жашківської ЗОШ №1, читаючи 12 псалом із геніального Шевченкового циклу «Псалми Давидові», запалила свічечку і молитовно зверталася до Всевишнього. Інна заслужено отримала друге призове місце і в нагороду МР4 плеєр.

Неперевершено зуміла відчути подих і ритм Шевченкового слова одинадцятикласниця Косенівського НВК з Уманщини Колесник Софія. Її декламування було на рівні професійного, а на запитання, хто допомагає їй готуватися, Софійка з гордістю відповіла – мама, вчитель української мови і літератури Колесник Лариса Василівна. Завдяки силі власного розуміння поезії Шевченка, Колесник Софія виборола найвищу нагороду та отримала в подарунок планшет.

 

Голова журі конкурсу Власенко Тамара вручає приз за друге місце Коваль Інні

Переможниця конкурсу Софія Колесник

Учасникам цьогорічного конкурсу надзвичайно пощастило, адже їхні виступи оцінювало компетентне журі:

Тамара Тимофіївна Власенко – заслужена артистка України, майстер художнього слова. Актриса високої сценічної культури і тонкого відчуття поезії понад сорок років дарує своє мистецтво глядачам Черкаської обласної філармонії.

Микола Павлович Лисенко – голова Шевченківської філії Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка, праправнук Т.Г.Шевченка по брату Йосипу.

Сергій Миколайович Ткаченко – поет, член Національної спілки письменників України.

Таміла Василівна Іванова – директор Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Людмила Іванівна Глухенко – заступник директора Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Почесними гостями конкурсу були Володимир Тарасович Ткаченко, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України та Надія Сергіївна Півториста – начальник інформаційно-видавничого відділу, які щиро вболівали за кожного учасника.

Нагородження відбулося у літературно-меморіальному музеї Т.Г.Шевченка. Тамара Тимофіївна вручила конкурсантам нагороди та провела майстер-клас художньої майстерності.

Сподіваємось, що кожен учень, який взяв участь у конкурсі, буде гордо йти по життю з Шевченковим словом у серці.

Дирекція Національного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка” висловлює надзвичайну вдячність:

  • Членам журі, учасникам конкурсу та їх батькам, районним відділам освіти Черкащини та вчителям, які знайшли можливість підготувати та привезти дітей на батьківщину Тараса Шевченка.
  • Магдалюк Наталії Миколаївні, директору ТОВ «Ватав» за фінансову підтримку та допомогу у формуванні призового фонду конкурсу.
  • Директору ВСП Шевченківський коледж УНУС Потабенку Олександру Анастасійовичу, заступнику директора Павловій Людмилі Олександрівні та працівникам коледжу за надану актову залу та технічне забезпечення, підтримку та розуміння у вирішенні питань, пов’язаних з організацією та проведенням конкурсу.
Ольга Бондаренко,
завідувач літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка
Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»  
   
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua