Міністерство культури України
Митці Шевченкового краю
 
 
 
     

 

МИКОЛА ЛИСЕНКО
Нар. 11.02.1949

 

Микола Лисенко – праправнук Тараса Шевченка по брату Йосипу. Народився у лютому 1949 року на Волині, а вже у 1959 сім’я Лисенків переїхала до села Шевченкового, на батьківщину Кобзаря. Закінчив Шевченківський гідромеліоративний технікум, Київський технологічний інститут харчової промисловості. Працював на харчових виробництвах Черкас та Києва.

Микола Павлович активно займається громадською діяльністю, є одним із співзасновників Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка, покликаного пропагувати культурну спадщину Кобзаря.

У 2010 році узяв участь у Всеукраїнському пошуковому конкурсі "У нас одне коріння» та отримав диплом першого ступеня, а 2013 року його ім'я внесене до Книги рекордів України за відтворення найбільшого генеалогічного дерева в Україні.

Дослідження родового дерева Тараса Шевченка, однією з гілочок якого є сам автор, мабуть, є головною справою всього життя Миколи Павловича.

Ним була проведена титанічна пошукова робота (яка продовжується і нині): спілкування та листування з нащадками роду Шевченків, опрацювання документів у бібліотеках, музеях, архівах України та колишніх республік Радянського Союзу. В результаті знайдені та впорядковані дані про більш як 1300 нащадків Кобзаря з усіх куточків земної кулі, зібрані сотні фотографій, майже повністю досліджене історичне коріння роду з діда-прадіда.  

Важливим завданням для себе Микола Павлович вважає не лише передачу наступним поколінням інформації про родовід Тараса Шевченка. Своєю працею він сподівається заохотити українців цікавитися своїм минулим, досліджувати рід та зберігати пам’ять про своїх предків, висловлюючи таким чином повагу до них. "Знайти свій родовід, зберігати про нього нетлінну пам’ять – означає любити Батьківщину", – так вважає дослідник. 

Результатом досліджень М.П.Лисенка стала книга "Коріння Шевченкового роду", яка вийшла друком 2013 року. Презентація її відбулася у заповіднику 10 березня 2013 року, у день пам'яті Кобзаря. Перший наклад був занадто малий (1000 екземплярів), зважаючи на наукову цінність матеріалу та важливість проведеної роботи. Не кожен, хто цікавиться генеалогією Кобзаревого роду, зміг отримати книгу до своєї колекції. Отож, у 2015 році у львівському видавництві "Апріорі" світ побачило вже друге, доповнене видання.

Додатком до першого видання "Коріння Шевченкового роду" стало генеалогічне дерево роду Шевченків, викладене у PDF-форматі на електронному носії (CD-диску). На сьогодні цей неоціненний матеріал – родовід найвідомішого українця - є у вільному доступі у мережі Інтернет.

Друге видання книги

 

 

     
     

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua