Міністерство культури України

Видання
 
 
 
   

 

 

Путівник
Державний історико-культурний заповідник
„Батьківщина Тараса Шевченка”

Передмова С.Ткаченка. – Черкаси, 1999. – 12 с.

 

ВолодимирЗасідатель
Пізній цвіт.
Поезії. Пісні. Гумор

Черкаси: БРАМА. Видавець Вовчок О.Ю. – 2001. – 158 с.

Поетичне слово, привнесене нам Володимиром Засідателем, соковито звучить і по його смерті. Упорядковані рідними і друзями твори, мабуть, вперше цільно представляють образ самобутнього митця, майстра слова, маестро музики, народного гумориста. Плоди пам'яті, сув'язь яких щедро роквітала за життя поета, рясніють чи не в кожній садибі Керелівки, місця, Богом визначеного родити талани, напувати український народ мовними щедротами, дарувати радість спілкування істинно величною мовою.

Видання особливо зацікавить земляків поета, шанувальників рідного слова, обрамленого іконною цнотою, літературознавців Черкащини.

 

Відеофільм
„Край, де народився геній”

Студія „Кредо-Медіа”

 

 

Любов Мулявко
Паросток батьківського саду: Зацвіт Шевченкової долі

Передмова В.Пахаренка. – Черкаси: Брама-Україна, 2006. – 160 с.

Шевченкова доля - сила його слова і духу органічно вплітаються в життя кожного українця. Зосібна ж того, для кого близькою є земля, що дала світові нашого Кобзаря. Любов Мулявко присвятила своє життя Тарасові Шевченку. Її доля - це шлях від екскурсовода музею в с.Кирилівка до фундаментальної праці про край, який зродив Генія, сформував його трепетне ставлення до рідної землі, надихав на творчість. Дві долі одного краю, дві споріднені душі своєї Батьківщини - України - поєдналися у цьому виданні.

 

Путівник
Національний заповідник
„Батьківщина Тараса Шевченка”

Художні тексти: К.Урсалова, К.Ткаченко, С.Ткаченко, О.Коростова
Передмова Л.Шевченко
Фото: А.Звіряка, Б.Дворний, О.Третяков, Л.Шевченко

Черкаси: Прес-Інформ, 2007. – 12 с.

 

Каталог ювілейної виставки
„Моя Україна”

Автор робіт Микола Терещенко.

Черкаси: ПП Чабаненко Ю.А., 2007. – 8 с.

 

Каталог ювілейної виставки
„Шевченкіана Миколи Дойнеки”

Автор робіт Микола Дойнеко.

Черкаси: ПП Чабаненко Ю.А., 2007. – 56 с.

 

Каталог виставки
„Думки, що приречені на волю серця”

Автор робіт Оксана Четверікова.

Відео з відкриття виставки.

Черкаси: Брама-Україна, 2010. – 24 с.

 

Тарас Шевченко
"КОБЗАРИК. За сонцем хмаронька пливе..."

Упоряд. Олена Пугачевська, Інна Косенко, Василь Пахаренко. Передмова: Людмила Шевченко, Василь Пахаренко. - Черкаси: Брама-Україна, 2014. - 104 с. Ілюстрації учнів та вчителів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради

"Кобзарик. За сонцем хмаронька пливе..." - перше видання творів Тараса Шевченка для дітей на Черкащині. Особливістю "Кобзарика" стало його оформлення художніми роботами юних талантів Шевченкового краю. Видання розраховане на дітей молодшого шкільного віку та всіх, хто захоплюється творчістю Великого Кобзаря.

 

Каталог художніх робіт учасників
Першого пленеру "Акварелі з Тарасової оселі"

Черкаси: Видавець О.М.Третяков, - 2015. - 24 с.

 

Зацвіла в долині червона калина: розмальовка

Черкаси: Видавець О.М.Третяков, - 2016. - 24 с.

Пропоноване видання пропагує життя і творчість славетного земляка. Художниця, яка створила графічні роботи - моринчанка Ольга Малько. Вона сама закохана в природу рідного краю, тому радо відгукнулася на ідею створення книжки-розмальовки.

Підготовлені нею графічні роботи допоможуть молодшому поколінню школярів ближче познайомитись із Шевченковим краєм та зобразити його у власній кольористиці. Розкішна природа Шевченкового, Моринець, Будищ залишиться у пам'яті відвідувачів батьківщини Тараса Шевченка не тільки у вигляді фотосвітлин, а й у власноствореному кольоровому образі.

Видання, розраховане на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, стане методичною знахідкою для викладачів малювання.

     
 

Путівник «стежками дитинства Тараса Шевченка»

2018 рік. Путівник «стежками дитинства Тараса Шевченка» книжечка, яка містить в собі масу надзвичайно цінної, пізнавальної інформації для шанувальників творчості Кобзаря.

Над матеріалом для путівника працювали науковці заповідника: Бондаренко О.А., Шевченко Л.М., Метик Л.І., Старусєва В.С., Дмитренко О.І. Вичерпна текстова інформація, влучна поезія, ретельно відібрані фото пам’яток у різні пори року, щоб якомога краще розкрити красу, велич та значущість місць, в яких пройшли дитячі роки Тараса Шевченка. Редактор тексту Молокова Т.І.

Робота видана  у видавництві «Брама-Україна» м. Черкаси: 2018 с. 32.
Олександр Миколайович Третяков неодноразово бував на батьківщині Тараса Шевченка, як фотохудожник і окрім макетування, долучився ще і вдалими фото краєвидів пам’яток історії та культури.

Видання здійснено за сприяння Голови Правління Українського Фонду Миру Людмили Павлівни Супрун.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua 2011-2016