Міністерство культури України

Конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка
 
 
 
   


 

 

 

І конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка


21 березня 2008 року у літературно-меморіальному музеї Т.Г.Шевченка пройшов І Конкурс читців поезії Кобзаря серед школярів.
За краще виконання змагалися кращі з кращих – переможці шкільних відбірних турів. У фіналі конкурсу взяли участь учні сіл Шевченкове, Моринці, Тарасівка, Вільшана.
Призові місця серед учасників розподілили за підсумком балів таким чином:

У молодшій віковій категорії:  
І місце – Клименко Марина, учениця 2 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.
ІІ місце – Небилиця Вікторія, учениця 1 класу Шевченківського НВК.
ІІІ місце – Бойченко Галина, учениця 3 класу Шевченківського НВК.

У середній віковій категорії:
І місце – Марущенко Сергій, учень 8 класу Моринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
ІІ місце – Клименко Даміан, учень 6 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.
ІІІ місце – Андрущенко Тетяна, учениця 8 класу Моринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У старшій віковій категорії:
І місце – Шліхта Людмила, учениця 10 класу Моринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
ІІ місце – Доник Юрій, учень 11 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату за поезію „Розрита могила”.
ІІІ місце – Миргородська Ольга, учениця 11 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.


Учасники конкурсу 2008 р.

ІІ конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка

Другий конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка був проведений 21 березня 2009 року у Шевченківському навчально-виховному комплексі. За найкраще виконання змагалися школярі Звенигородщини, які здобули перемогу у  шкільних відбірних турах.  
Кращими у конкурсі стали:
І місце – Шліхта Людмила, учениця 11 класу Моринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
ІІ місце – Лоскучерева Марія, учениця 10 класу Шевченківського НВК
ІІІ місце – Самборська Катерина, учениця 11 класу Звенигородської загальноосвітньої школи №2.

 

ІІІ конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка

ІІІ Конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка був проведений серед школярів старших класів шкіл району у актовій залі Шевченківського навчально-виховного конкурсу.
Крім виступів учасників конкурсу, програма передбачала концертні номери, які підготували школярі сіл району, майстер-клас від голови журі Бойка Петра Тодосьовича, який відкрив конкурсантам деякі секрети майстерності художнього читання. Також для гостей заповідника була проведена цікава пізнавальна екскурсія видатними місцями села Шевченкового, а потім і садибою батьків Шевченка.
Оголошення переможців та нагородження відбувалося у приміщенні музею.
І місце – Гаврильченко Віктор, учень 11 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.
ІІ місце – Семенцова Оксана, учениця 9 класу Будищанської школи І-ІІ ступенів.
ІІІ місце – Фесенко Оксана, учениця 9 класу Звенигородської школи ім. Т. Шевченка. 

 


Учасники конкурсу 2010 р.

 

 

Гаврильченко Віктор, переможець конкурсу 2010 р.

 

ІV конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка

Четверту весну поспіль Шевченкова батьківщина зустрічала шанувальників поезії Т.Г.Шевченка. 21березня 2011 року IV конкурс читців поезії  Т.Г.Шевченка зібрав школярів у затишному приміщенні Шевченківської школи мистецтв. Про таку школу тільки міг мріяти колись малий Тарас, бо тут поглиблено вивчають і мови, і історію, і образотворче мистецтво.
Єсть на світі доля,
А хто її знає?
Єсть на світі  воля,
А хто її має?
Т.Шевченко  
Ці рядки поезії Тараса Шевченка налаштували учасників цьогорічного IV конкурсу до серйозного змагання, до осмислення поезії Кобзаря. Конкурс приурочили 150-річчю перепоховання Шевченка в Україну, яка маревом являлась йому у снах, думках, творах. 
Школярі декламували поезії: „Ми восени таки похожі…”, „Лічу в неволі дні і ночі…” Утоплена”; „І досі сниться: під горою…”; „Думка”.(„Нащо мені чорні брови…”); „Плач Ярославни”; „О люди! Люди небораки!”; „Лілея”; „І знов мені не привезла…”; „Не молилася за мене…”. В цих творах звучала і жіноча доля, і історичні мотиви, і роздуми та віра в кращу долю свого народу.

І помоляться на волі
Невольничі діти!…

 Рядками поезії „Стоїть в селі Суботові…” завершив конкурсну частину  учень 9 класу  Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату Клименко Даміан.
Анатолій Олексійович Савченко, Станіслав Станіславович Лячинський, Микола Павлович Лисенко мудрі  члени журі багато похвальних слів сказали в адресу учнів.
Призерами конкурсу стали:
І місце здобула Коваленко Оксана, учениця 9 класу Вільховецького НВК   
ІІ місце – Чіпак Лариса, учениця 10 класу Звенигородської школи-інтернату.
ІІІ місце – Самелюк Владислава, учениця 8 класу Почапинського НВК.

Сподіваємось, що з кожним наступним роком все більше учнів будуть змагатися за краще читання творів Тараса Григоровича, що  слово Шевченка звучатиме з уст дітей усієї України на його батьківщині, там, де звучить найкраща українська пісня, де чути найчистішу українську мову, де донині витає душа Тараса, що просте мудре багатогранне слово Кобзаря звучатиме з уст молодого покоління потверджуючи, що поезія Шевченка житиме в віках, бо „знать од Бога і голос той, і ті слова”.


Журі конкурсу 2011 р.: М.П.Лисенко, А.О.Савченко, С.С.Лячинський
     
     

Конкурсанти і журі конкурсу 2011 р.

     
     

Оксана Коваленко І місце
     
     

Чіпак Лариса ІІ місце
     
     

Самелюк Владислава ІІІ місце
     

V Конкурс  читців поезії Т.Г.Шевченка

До 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка та до 20-річчя створення Національного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”

Всесвітній день поезії 21 березня 2012 року Національний заповідник „Батьківщина Тараса Шевченка” провів V Конкурс читців поезії Тараса Шевченка, присвячений 198 річниці з дня народження Кобзаря та 20-річчю створення заповідника.
У актовій залі Шевченківського НВК зібралися учні 9 – 11 класів із 16 районів Черкаської області. Перед початком конкурсу у виконанні учнів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату звучали українські народні мотиви, які налаштовували конкурсантів на патріотичний лад, адже обов’язковими творами до декламування цього року були „І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє” та „Пророк”.
Світлана Немилостива, директор телебачення Черкаської обласної державної телерадіокомпанії „Рось” запросила конкурсантів до інтерв’ю. Діти розповідали про свої враження від перебування на батьківщині Великого Кобзаря, про шлях, яким кожен іде до пізнання творчості Тараса Шевченка. Член журі, поет Сергій Ткаченко розповів аудиторії, що зібралася в актовій залі, про свій шлях до поетичних горизонтів, як захоплювався, будучи ще учнем, студентом, поезією Ліни Костенко, Василя Симоненка, Бориса Олійника та інших українських поетів. Цитував перлини їх творчості, читав свої твори, в яких перегуком відлунювали давні часи і сьогодення.

    До складу журі входили:
    Гальченко Сергій Анастасійович – заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, шевченкознавець, голова журі;
    Недашківська Раїса Степанівна – народна артистка України;
    Лисенко Микола Павлович – Голова Шевченківської філії Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка, праправнук Т.Г.Шевченка по брату Йосипу;
    Ружин Зоя Володимирівна – поетеса, громадський діяч;
    Ткаченко Сергій Миколайович – поет, член Національної спілки письменників України;
    Немилостива Світлана Іванівна – директор телебачення Черкаської обласної державної телерадіокомпанії «Рось», керівник проекту „Рось шукає таланти”;
    Фурман Василь Миколайович – доктор економічних наук, професор, ректор Київського інституту банківської справи.

На Свято Слова завітала переможниця Конкурсу 2008-2009 років Шліхта Людмила, для якої наш конкурс став першою сходинкою до самореалізації, глибшого пізнання творчості Тараса Шевченка. Перед початком конкурсної програми прочитала диптих Бориса Олійника „До проблеми Шевченко і народ”.
На конкурс читців прибула також Лілія Глушко – талановита художниця, перша персональна виставка художніх робіт якої у літературно-меморіальному музеї Тараса Шевченка стала відправною точкою у високий світ мистецтва. Лілія подарувала картину „Прилетіли лелеки до пустої хати” до фондової колекції заповідника. Сьогодні Людмила Шліхта та Лілія Глушко – студентки Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.
„Тарас Шевченко… у кожного він свій. Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини, духовного батька відродженої української нації постає перед внутрішнім взором сучасника завдяки поетичним, прозовим і малярським творам митця, щоденнику й листуванню, спогадам друзів” (В.Яцюк). „Уміти читати – таки велика штука. Ще більша – вміти читати поезію Шевченка, де кожне слово повне поетичної символіки, багатозначне й недаремно сказане” (С.Смаль-Стоцький). Ці вислови відомих шевченкознавців намагалися підтвердити конкурсанти своїми виступами, старшокласники недаремно обрали поезії: „Титарівна”, „Сестрі”, „До Основ’яненка…”, „І досі сниться: під горою…”, „Ми восени таки похожі…”; балади: „Утоплена”, „Русалка”, „Лілея” та уривки з поеми „Княжна”.
По завершенні конкурсної програми до слова запросили народну артистку України Раїсу Степанівну Недашківську. Перед учасниками та гостями Конкурсу в слові Майстра оживала поезія Тараса Шевченка.
Ліричним акордом прозвучала „Пісня про Керелівку” на слова Зої Ружин, яку душевно виконала Гаврильченко Катерина Олександрівна, вчителька Шевченківського НВК.
Після невеликої перерви на обід гості та учасники конкурсу перейшли до літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка, де після екскурсії по музею відбулося нагородження переможців. Найкращою була визнана Войнаровська Альона, учениця 9 класу Шукайводської ЗОШ І – ІІІ ступенів (Христинівський район). Грамоту за друге місце отримала учениця 9 класу Тальнівської гімназії Замулянець Ірина. Третім став учень 10 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату Боровик Микола. Дякуючи Голові громадської організації „Наш дім – Шевченків край” Василю Миколайовичу Фурману, переможці цьогорічного конкурсу отримали цінні нагороди – електронну книгу, цифровий фотоапарат та МР-3 плеєр.
Крім того, окремою відзнакою журі виділило таких талановитих читців: Шнайдер Олександру, ученицю 9 класу Катеринопільської школи №1, Андрущак Мар’яну, ученицю 9 класу Монастирищенського НВК ліцею-ЗОШ І-ІІІ ступенів «Ерудит», Захарченко Анастасію, ученицю 8 класу Голов’ятинської школи (Смілянський район), Марченко Оксану, ученицю 11 класу Драбівського НВК „загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. С.В.Васильченка – гімназії.
Всі учасники Конкурсу отримали Грамоти за відмінне декламування віршів на V Конкурсі читців поезії Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди Міжнародного дня поезії від Голови громадської організації „Наш дім – Шевченків край” В.М.Фурмана та подарунковий набір від Національного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”, мали можливість взяти автограф та сфотографуватися із членами журі Конкурсу.
Дирекція Національного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка” висловлює щиру подяку учасникам конкурсу, всім вчителям, які достойно підготували своїх учнів, делегації освітян Канівського району, які приїхали побувати на батьківщині Кобзаря та підтримати читця їхнього району.
Щиро дякуємо директору Шевченківського НВК Валентині Борисівні Нечитайло та вчителям школи за надану підтримку та розуміння у вирішенні питань, пов’язаних з організацією та проведенням V Конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка. В цей день переможцями були всі:

    … Жива
    Душа поетова святая,
    Жива в святих своїх речах,
    І ми, читая, оживаєм
    І чуєм Бога в небесах.
    (Мені здається, я не знаю…)
     
     

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua