Міністерство культури України
Митці Шевченкового краю
 
 
 
     
     

ВІКТОР САПАТОВ
Нар. 23.11.1952

 

Село Вільшана – батьківщина ще одного відомого художника – Віктора Олександровича Сапатова. Він є членом Національної спілки художників України, виставляє свої роботи не лише в Україні, а й в Італії, Німеччині, Франції, Швейцарії, далекій Японії. Київський музей сучасного українського  мистецтва має у своїй експозиції його роботи. Картини, створені його пензлем, знаходяться в музеях і приватних колекціях Австралії, Великобританії, Ізраїлю, Італії, США, Японії.

Кожного літа художник приїздить у Вільшану, бо  пам'ять дитинства – вічна. Через роки і простори вона веде нас до рідного краю, до отчого порогу, де надією на твій приїзд світяться вікна батьківської хати. Крім того, Віктор любить милуватися вільшанськими пейзажами та зображувати їх. „Природа дисциплінує художника, - каже він, - в ній усе довершене, тут немає помилок, тут усе знає своє місце. Це найкращий учитель і порадник для будь-якого митця”.

Коли ступаєш на поріг художньої майстерні уродженця Вільшани, відчуваєш умиротвореність, спокій і незвичайну тишу. Мольберт, сотні пензлів, олівців, фарб, ескізи, замальовки, увесь той необхідний інвентар, за допомогою якого рука митця створює справжні шедеври, відкриває для нас якусь частину багатовимірного Всесвіту. Є у картинах Віктора Сапатова щось від великого Моне, така ж чудернацька гра кольорів, які, вдало поєднуючись між собою, створюють цілісну картину. Такий живопис заставляє думати, заставляє поринати у невідоме і таємниче з бажанням розкрити його. Побачивши раз роботи художника, не забудеш їх ніколи.  


Справжній вияв майстерності – це знаходити і втілювати на полотні щось нове, хвилююче і зрозуміле водночас. Кожна картина Віктора Сапатова – то постійний пошук, пошук чогось незвичайного і таємничого у речах цілком буденних і реальних.  Талант батько передав своєму синові: Віктор Вікторович також творить неповторні картини, достойно продовжуючи справу своїх батьків.

 
     
     
     

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua