Міністерство культури України

Нове в Шевченкіані
 
 
 
   

 

 

Тарас Шевченко: поет, художник, ікона

Виставка і каталог Українського музею в Нью-Йорку з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Стаття і переклад поезій Тараса Шевченка: Григорій Грабович.- Переклад статті українською мовою: Ярослава Стріха. - Видання Українського Музею, Нью-Йорк, 2014. -
238 с.

 

 

Kobzar. Ukrainian Poetry of Taras Shevchenko

Твори Тараса Шевченка трьома мовами: українською, англійською та французькою. -
Торонто: Музей Тараса Шевченка, 2014. - 232 с.

Видання, присвячене 200-річчю від дня народження Кобзаря, подароване до фондів заповідника директором музею Тараса Шевченка у Торонто Людмилою Погорєловою.

 

Графічна Шевченкіана Софії Караффи-Корбут

Б.Горинь. - К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2014. - 192 с.

У виданні, приуроченому до 200-ліття від дня народження генія світової культури Тараса Шевченка і 90-ліття від дня народження видатної художниці, талановитого ілюстратора "Кобзаря" Софії Караффи-Корбут, дано аналіз графічної Шевченкіани художниці, ідентифіковано її гравюри з рядками поезій Т.Шевченка, які лягли в основу задумів мистецьких аркушів, вперше поміщено повний каталог цих творів.

Видання розраховане на учнів і викладачів художніх ліцеїв (училищ), студентів та викладачів академій мистецтв, учителів української літератури загальноосвітніх шкіл, а також усіх шанувальників геніального Кобзаря й видатного митецького інтерпретатора його поезій - Софії Караффи-Корбут.

 

Святиня. Чернеча гора та стародавній монастир Канівський

З.Тарахан-Береза. - Черкаси: "ІнтролігаТОР", 2018. - 416 с.

Книга висвітлює історію духовного центру України з давніх часів і донині. Багато ілюстроване видання є глибинним осмисленням автором величезної кількості вітчизняних і зарубіжних документальних, історичних, літературних, мемуарних та фольклорних джерел. Дослідження розкриває пошановувачам національної Святині України велич Чернечої-Тарасової гори.

 

Щоденні записки (Журнал) Тараса Шевченка

За ред. Сергія Єфремова. - Репринтне видання. - Черкаси: Видавець О.М.Третяков,, 2018. - 848 с.

Уперше з 1927 р. здійснилося перевидання "Щоденника" (Журналу) Тараса Шевченка з коментарями академіка Сергія Єфремова. "Репресований" у радянську добу доробок славентного академіка був фактично недоступним майже століття для науковців і широкої громадськості. Ця книга є продовженням перевидання шевченкознавчої спадщини дослідника (том "Листування Тараса Шевченка" зявився 2013 р.). Учасники проекту присвячують його 160-й річниці створення "Щоденника" Т.Шевченком.

Книга адресована дослідникам творчості Тараса Шевченка, освітянам, усім, хто шанує інтелектуальний спадок академіка Сергія Єфремова.

 

Путівник стежками дитинства Тараса Шевченка

Черкаси: Видавець О.М.Третяков, 2018. - 32 с.

Видання Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка", присвячене 205 річниці з дня народження Кобзаря та 80-річчя літературно-меморіального музею Т.Г. Шевченка у Шевченковому. Автор тексту О.Бондаренко

 

 

 

З "Кобзарем" у серці

О.Шарапа, В.Мельниченко. - Черкаси: Брама-Україна, 2013. - 208 с.

Напередодні 200-літнього ювілею найвидатнішого українця - Тараса Шевченка - автори крізь призму музейної експозиції унікального і єдиного музею однієї книги - "Кобзаря" - намагались висвітлити історію видання творів великого поета.Цікавим шляхом, іноді долаючи різноманітні перепони, до читача дійшли деякі збірки поезій Т.Г.Шевченка. Книга ілюстрована численними світлинами та книжковими знаками - екслібрисами шевченківської тематики з фондової колекції музею. Вона стане у пригоді широкому колу читачів і взагалі всім, хто цікавиться українською культурою.

    Сторінки 1... 2... 3... 4... 5...
     

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua