Міністерство культури України

Нове в Шевченкіані
 
 
 
   

 

 

Черкащина: Універсальна енциклопедія

Докум-публ. наук. фото. іл. істор. вид – автор-упорядник Віктор Жадько. –
К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2010. – 1104 с.: іл.

Віктор Жадько як автор-упорядник внаслідок десятилітнього збирання матеріалів на основі та з використанням архівного, наукового, художньо-документального, історичного та публіцистичного фактажу, відвідавши 800 сіл та міст області, зробивши близько 5 тисяч фотосвітлин, випустив у світ це видання.

 

 

Шевченків Вільно

Публіцистично-документальне видання / В.Жадько, Р. Лопата. – К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2012. – 256 с. : іл.

Книга «Шевченків Вільно» українською та литовською мовами авторів Віктора Жадька і Раймундаса Лопати розповідає про дворічний «Віденський період» життя і творчості молодого Тараса Шевченка. Адже саме у Вільно Шевченко зустрівся й ознайомився з європейською й литовською архітектурою, пройнявся «бунтарським духом», і, що головне, вперше почав формуватися, як художник-портретист.

 

Ідемо за Шевченком

публіцистично-документальне видання/ В.Жадько, Р.Лопата. – К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2019. – 268 с.: іл. 

Книга - результат копіткої пошукової роботи українця і литовця, які упродовж багатьох років проїхали шляхами, якими мандрував Тарас Шевченко. Вперше в шевченкознавстві з об’єктивною достовірністю вказані місця, які художник змалював, і подано їхні сучасні світлини, написана історія створення малюнків та краю, який відвідував Тарас Григорович, людей, з якими зустрічався.

У своїй роботі автори засвідчують низку важливих, актуальних проблем шевченкознавства, використовуючи маловідомі публіцистичні, історико-літературні та мемуарні джерела, а то і зовсім невідомі архівні матеріали.

 

Київська земля – Тарасова колиска 

Цикл документ. нарисів/ Віктор Жадько. К.: Преса України, 2017. – 640 с.: іл.

Науково-документальна творча робота, яка ввібрала в себе цікаві й в певній мірі невідомі широкому загалу до цього факти, що пов'язують життя Тараса Шевченка з Київською губернією. Однозначно, душею України, її вічним оберегом був і залишиться на віки Тарас Григорович Шевченко – глибоко народний поет i дивовижно правдивий митець, кріпак i аристократ духу, спiвець долі українського народу. У нього є такі слова: «Історія мого життя була частиною історії життя мого народу».

 

Іду за Шевченком: від Києва до Канева

Літ-публіцист., наук. вид. – К.: ВПК «Експрес-Поліграф», 2010. – 128 с.: іл.

«Іду за Шевченком» – така назва однієї із книг письменника, публіциста, вченого Віктора Жадька. У цих словах – сутність дослідницької праці шевченкознавця. Автор упродовж кількох років пройшов усіма шляхами Шевченка, зафіксував їх на світлинах, з об’єктивною достовірністю вказав місця, які Шевченко малював, уточнив адреси поета. Результатом і цих польових досліджень, і копіткої кабінетної праці стало гроно шевченкіани Віктора Жадька.

 

Тарас Шевченко «Кобзар»

В. – Київ: Емма, 2019. – 580 с.; іл. худож. Ждаха А.А.: 490 іл.

Повне видання «Кобзаря», яке є унікальною збіркою поезій та поетичних драматичних творів видатного українського поета і прозаїка, талановитого художника і етнографа, пророка-мислителя, великого духовного вчителя української нації Тараса Григоровича Шевченка.

Видання «Кобзаря» присвячено 205-й річниці з дня народження видатного поета, прозаїка, художника й етнографа, пророка мислителя та духовного вчителя української нації Тараса Григоровича Шевченка, та вшанування пам’яті талановитого українського митця, етнографа та ілюстратора Амвросія Андрійовича Ждахи (20.12.1855 – 08.09.1927) і приурочено до 125-ї річниці початку його праці над створенням ілюстрацій до «Кобзаря».

Редактор і упорядник, автор переднього слова, коментарів та тлумача слів, дизайнер книги та укладач ілюстрацій Недяк Володимир Володимирович, мистецтвознавець, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка.  

 

Гнат Хоткевич «Тарасик»

В. – Львів : Апріорі, 2017. – 656 с.

Тетралогія Гната Хоткевича про життя і творчість Тараса Шевченка. Навіть ті, хто не захоплюється белетризованими біографіями, прочитають книжку на одному подиху. Читацькі відчуття можна порівняти з враженням від роману Ірини Вільде «Сестри Річинські». Роман-епопея був уже готовий до друку, коли Гната Хоткевича арештували і стратили, а рукопис безслідно пропав в архівах НКВД… А може, й до архіву не потрапив, а був знищений… Роман “Тарасик” публікується за єдиним рукописом, що зберігся.  

    Сторінки 1... 2... 3... 4... 5...
     

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
©batjkivshhyna-tarasa.com.ua